Było sobie trzech braci. Przeszłość – najstarszy , teraźniejszość – średni i najmłodszy –  przyszłość. Każdy z nich był inny.

Przeszłość zawsze tęsknił za tym co było i nigdy nie umiał cieszyć się tym co jest teraz. Chodził smutny cały czas.

Teraźniejszość żył chwilą i spełniał wszystkie swoje zachcianki nie myśląc o tym, co będzie, ani nie wyciągając wniosków z tego co już było.

Przyszłość zaś miał zawsze wiele planów i marzeń, ale nigdy nie zrealizował ani jednego z nich.

Ich matka bardzo martwiła się o swoje dzieci i zawsze im powtarzała, że muszą współpracować i uczyć się od siebie nawzajem. Niestety nigdy się nie dogadali, bo nie potrafili zrozumieć jeden drugiego. Byli zbyt różni.

Mijały lata i żaden z braci nie zaznał szczęścia. Przeszłość pozostawał smutny cały czas wspominając to, co było. Teraźniejszość niczego się w życiu nie uczył ani niczego nie planował. Nie wyciągał żadnych wniosków i niczym się nie przejmował. Przyszłość zaś zestarzał się ze swoimi planami i marzeniami, nigdy nie spełnił żadnego z nich. Brakowało mu bowiem życiowej mądrości i siły do działania, aby cokolwiek osiągnąć.

Biedna matka patrzyła na cierpienia swoich dzieci nie mogąc im pomóc aż pewnego dnia jej rozpacz była tak ogromna, że rzuciła ona zaklęcie na całą ludzkość sprawiając, że każdy człowiek jest jak jeden z jej synów. Od tamtej pory każde ludzkie dziecko rodzi się takie, jak jeden z braci. Od tamtej pory też każdy człowiek musi podejmować ogromny wysiłek, aby znaleźć harmonię. Jednak zawsze jeden z braci krzyczy głośniej w środku każdego serca.

 

Kubuś Puchatek

Pin It on Pinterest

Share This